PARTYPOSUD.UA
Click to order
На фото фуршет Дільної Марії
Фуршет особливості та організація

На столах – закуски, кожна схоже твору мистецтва, грає тиха спокійна музика, гості не поспішаючи прогулюються між столами і спілкуються вдосталь … Типова картина фуршету.

Подарували світові цей захід французи. Вони знали толк в урочистостях: вміли насолоджуватися пишністю бенкетів та винаходити неперевершені страви. І ще в XVII столітті задали тон світських заходів, проводячи багато в форматі фуршету. Для сучасного світу це явище виявилося дуже вдалим.

Як швидко приготувати фуршет, що для цього знадобитися і які взагалі вимоги до заходу? Спробуємо з'ясувати.

Особливості фуршету

Так що таке фуршет? У перекладі з французької «la fourchette» означає «на вилку», тобто, наявність на столі страв на один укус. Причому вони і виглядають дивовижно, і радують смак. Гості вживають їжу стоячи, не так насичуючись, скільки насолоджуючись нею. Атмосфера сприятлива для спілкування і обзаведення новими знайомствами. Триває захід не більш двох годин.

Розміщення столів – максимально зручна і не заважає пересуванню гостей, або уздовж стін, або в центрі. Стільці не передбачені, проте біля стін є диванчики, де можна відпочити. Для фуршетного столу характерно кілька ярусів. На першому плані на столах канапе і тарталетки, далі – салати, потім – м'ясні та рибні закуски. По центру солодощі і фрукти. По краях столу – посуд і склянки з напоями, а також серветки.

Що подати: меню і розрахунок

Розраховують кількість страв наступним чином. На кожного гостя доводиться: – закуски. Як мінімум 5 видів на одну людину, близько 400 гр в сукупності. Сюди входять: тарталетки, міні-пиріжки, канапе, рулетики; – салати. Мінімальна кількість – два салати, з овочів і з додаванням м'яса. В цілому – близько 300 гр; – гарячі закуски. Зазвичай два різновиди: рибна та м'ясна, близько 150 гр на людину. У список можна включити: шашлички з риби, курки або свинини, гарячі м'ясні рулетики, мітболи, жульени; – солодощі. Три десерта на одного гостя, в цілому по 150 гр. Це можуть бути тістечка, макаруни, желе, печиво, торти.Що стосується безалкогольних напоїв, на кожного гостя доводиться по 0,5 літра соку і води, а також по 100 мл горілки і по 200 мл червоного і білого вина.

Різновиди фуршету

Накривають фуршетний стіл в самих різних випадках. Для весільного торжества такий різновид частувань, організована у дворі заміського будинку, стане гідною альтернативою пишного банкету. Тематичний фуршет до дня народження дозволить провести час в не зовсім звичному стилі, але святкування запам'ятається всім гостям. Для дитячого свята теж можна організувати сучасний захід, наприклад, такий варіант як влаштувати дитячий фуршет: велика кількість солодощів і солодких напоїв неодмінно порадує діточок. Та й у багатьох інших випадках готують фуршет: випускний, корпоратив, дівич-вечір або парубочий, річниця, зустріч випускників, бізнес-форум і т.д.

Організація фуршету

Якщо виникло питання: «як зробити фуршет?», Можна залучити не тільки кейтеринговую компанію, яка все організує і проведе. Самостійна організація – теж варіант. Правда, доведеться потрудитися, зате результат буде ефектним.

Спочатку необхідно розпланувати кількість гостей і сформувати меню. Столи розставляють уздовж стіни або центру. У першому випадку від стіни передбачений відступ в півтора метра. Стіл накривають довгою або короткою скатертиною, фуршетной «спідницею».

Розставляють напої та страви наступним чином. На першому плані – канапе, рулетики, тарталетки, закуски на шпажках. Далі – нарізка: м'ясна, рибна, сирна, фруктова, а також салати. Солодощі – в вазах або на підносах по центру стола. Алкоголь – в пляшках з етикетками, соки і морси – в глечиках.

З посуду для фуршету вибирають як звичайну столовий посуд, так і одноразову. Також ставлять серветки і одноразові прилади: вилки і ложечки.

Необхідно передбачити і стіл для використаного посуду, якщо немає офіціантів. Розміщують його де-небудь в кутку і без скатертини.

Також не завадить знати, що таке фуршет етикет. Це звід правил поведінки на даному заході, який не дає впасти обличчям в бруд. Правила етикету прості.

По-перше, гості при вході вітають господарів свята рукостисканням. По-друге, їжу в тарілку набирають невеликими порціями, не навантажуючи її. Солодке з закусками або м'ясом не змішувати. По-третє, їдять неспішно. Вед головна мета фуршету все-таки спілкування і насолоду їжею. По-четверте, на фуршетах не прийнято цокатися.

Після закінчення фуршету (а він триває не більше 2 годин), йдучи, потрібно обов'язково попрощатися з господарями і подякувати за гостинність.

Фуршет – універсальний спосіб влаштувати захід, здивувати гостей, дати їм можливість поспілкуватися в невимушеній атмосфері. Організувати його можна як самостійно, так і з залученням фахівців. І будь-яке святкування, де передбачено наявність частувань, може бути проведено саме в такому форматі.